• ESTENET bir Kar-El ürünüdür.

Galvaniz Kaplamanın Faydaları

Galvanizli puntalı tel, yapı malzemesinin en üst tabakasına yer alır ve tele parlaklık vermektedir. Galvanizli kaplama zamanla aşınır. Bu nedenle, daha güçlü olan ikinci bir seviye ortaya çıkar ve görevini daha iyi yerine getirir. Bu kaplama, ortalama 70-75 yıl boyunca merkezi teli korozyondan yani kireçlenmeden koruma görevine sahiptir. Kaplamalı galvanizli tel kafesler diğer kafeslere göre daha uzun ömürlüdür. Bu çinko kaplamanın yapıldığı punta da tel örgü için daha sağlıklı ve daha dayanıklıdır.

Galvaniz kaplamanın insan sağlığı için kullanıldığı ürünlerin sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Bunları birkaç paragrafta özetleyecek olursak şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Galvaniz kaplama dayanıklıdır ve kullanılan ürünlerin ömrünü uzatır.
  2. Galvaniz kaplama güvenilirdir. Bu, birçok ürüne güvenebilmek için dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biridir.
  3. Kullanılan ürünlerin ömrünü uzattığı için satın alma anında fiyatta ufak bir fark olsa bile uzun vadede ekonomiktir. Bu, satın alınan ürünü değiştirmeden önce uzun yıllar kullanmanıza olanak tanır.
  4. Ürünleri ve telleri tamamen kapladığı için ayrıca bakım gerektirmez.
  5. Üretim zamanından tasarruf sağlamaktadır.
  6. Ürünlere estetik bir görünüm kazandırır. Ürüne ve tellere parlaklık kattığı için görsel zevkinize de hitap eder. Kullandığınız kafesler, ızgaralar her zaman canlı, parlak, temiz ve bakımlıdır.
  7. Bazı inşaat malzemeleri doğaya zararlıdır. Ancak punta tel çevre dostudur.

Bu iki özelliği kullanan tellerin hem puntalı hem de galvanizli tel özelliği nedeniyle hem dayanıklı hem de daha uzun ömürlü olduğu söylenebilir. Bu tellerin mesafesi, genişliği ve kalınlığı istek ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir.