• ESTENET bir Kar-El ürünüdür.

Kar-El

ÇEVRECİ ÜRETİM İLE BİR İLK...

Ülke ekonomisine katkıda bulunan, halkına ve çalışanına gurur veren bir Türk markası

Kar-el Demir Tel 2001 yılında 2000 m2 kapalı alanda, 250 ton/ay üretim kapasitesiyle Aliağa Nemrut Körfez bölgesinde tavlı tel ile üretime başlamıştır. Ürün yelpazesini kısa sürede arttıran şirketimiz Tavlı Tel’den sonra Daldırma Galvaniz Tel, Zırh Teli, PVC Kaplı Tel, Bakır Kaplı Tel, Çelik Hasır, Nervürlü-Düz-Galvanizli Çubuk, Lama, Dikenli Tel, Jiletli Tel, Yağlı Balya Teli, Çeşitli Özelliklerde Panel Çit, Örgü Çit Teli gibi birçok ürünü müşterilerine sunmaktadır.

2011 yılında mevcut tesislerine taşınmış ve 25.000m2 kapalı alan ve 45.000 m2 açık alanda 300 kişi ile üretimine devam etmektedir. Aylık üretimi 10.000 tonu geçen şirketimiz, Yaptığı yatırımlar ve yeniliklerle Ege Bölgesi’ndeki ilk 100 firma arasında sürekli yer almaktadır. Üretim ve satış politikasında yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefleyerek, üretimin ilk gününden bugüne kadar istikrarlı bir büyüme gerçekleştirerek kalitesini ispatlamış ve 2020 Yılında devreye aldığı ince çap ve yüksek hızlı galvanizleme tesisi ile kapasitesi, ürün çeşitliliği ve kalitesi arttırılmıştır.

Kurumsal strateji olarak gelişen teknoloji doğrultusunda 2016 yılında Ar-Ge Merkezi tescili alınarak Ar-Ge sistematiğine dayalı ürünlerin geliştirilmesi benimsenmiştir. Bunun yanı sıra İZKA projesi birincilik ödülü ile devreye alınan rüzgâr türbini sayesinde firma içerisinde ihtiyaç duyulan elektrik enerjisi çevreci bir şekilde üretilmektedir. 2022 yılında devreye alacağı güneş enerji santrali ile tesisimizdeki üretimde kullanılan enerjinin %10'unu daha yenilenebilir enerji ile üretmenin gururu ve mutluluğunu yaşayacağız.

web