• ESTENET bir Kar-El ürünüdür.

PVC Kaplı Puntalı Tel

PVC kaplı puntalı tel, birçok alanda kullanıma uygun bir çit sistemi sağlayan bir teldir. diğer tellerden ayıran özellik yapılarıdır. Bu teller yapım aşamasında punta kaynağı ile üretilmeye başlanır.

Bu kaynak yöntemi ile yapılan tel diğer tellere göre daha uzun ömürlü ve kalitelidir. Birçok alanda kullanılan puntalı teller size büyük rahatlık sunar. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay ihtiyacınıza uygun punta telini seçmektir. İhtiyacınıza uygun bir punta teli seçmezseniz maalesef telin ömrü yanlış tercihten dolayı kısalacaktır.

Pvc Kaplı Puntalı Tel Kullanım Alanları

  •  Mutfak havalandırma kanallarında punta teller kullanılmaktadır.
  •  Küçükbaş hayvanlar için kafes üretiminde kullanılmaktadır.
  •  İnşaatın son aşaması olan sıvama ve alçılama işlemlerinin alt kısmında kullanılmaktadır.
  •  Otomotiv sektöründeki bazı işlerde kullanılmaktadır.
  •  Üretim sırasında bazı küçük ev aletlerinin içinde uygulanmaktadır.

Kısacası hem günlük hayatta hem de çeşitli iş alanlarında PVC Kaplı Puntalı Tel ihtiyacımız bulunmaktadır.

Puntalı Tel Kullanmanın Avantajları

Birçok yerde üretilen galvaniz puntalı tel, birçok endüstride kullanılabilir ve birçok avantajı vardır. Galvanizli kelimesinin anlamı galvanizlemedir. Bu çinko kaplamalar sayesinde teller korozyondan korunur. Sadece telleri değil, kullanılan ürünleri de korozyondan korur.

Korozyona kireçlenme denir. Birçok metalde kireçlenme ve paslanma gibi olaylar kaçınılmaz olarak meydana gelir. kireçlenen ürünlerin ömrünü kısalır. Aynı oranda dayanıklılık ve kaliteyi de düşürür. Kireçlenen ürün hemen şekil değiştirmeye başlar ve ardından kullanılamaz hale gelir. Fabrika kontrolünde üretilen PVC kaplı güvenlik teli, dökülmeye, paslanmaya ve olası bükülmelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle kireçlenme, paslanma ve deformasyon riski büyük ölçüde azalır.

PVC kaplı tel yöntemi, ürünün maliyetinden ve görsel efektlerinden oldukça memnun kalmanızı sağlayacak ve size avantaj sağlayacaktır. Kimyasal reaksiyon çinko kaplı malzemelerde gerçekleşir. Bu, demir ve çinko arasında elektronik bir çekim olduğu anlamına gelmektedir. Sonuç olarak, merkez teldeki elektrik kayıpları azalır. Aynı zamanda metal aşındığında oluşabilecek görüntü bozulmaları da hariç tutulmaktadır.